A Galaktika magazin mellett Kuczka Péter és Rigó Béla szerkesztésében 1984-ben megalapították a Robur magazint, amit a kiadó az ifjúság sci-fi magazinjának szánt. Nevét Verne hősétől kölcsönözte. Az első szám előszavában ezt a célt nevezik meg:
"El akarjuk vinni olvasóinkat a távol múltba, ősemberek és ősi szörnyetegek közé, a távoli jövőbe, fantasztikus világokba. Szeretnénk megmutatni olvasóinknak a Föld messzi tájait, a levegő birodalmát, a pálmás szigeteket, a jeges hegycsúcsokat, a tengerek rejtelmeit, a Naprendszer bolygóit, a világűr csillagait. Szeretnénk bemutatni a regények bátor és okos hőseit, nemes céljaikat, akár népük szabadságáért, akár a Föld megmentéséért, akár a végtelenség meghódításáért küzdenek.
Szórakoztatni szeretnénk az olvasót. A képzelet szabadságát, az emberiesség győzelmének hitét, az igazság megismerésének Örömét szeretnénk adni. Örülnénk, ha a regények és elbeszélések szereplőivel együtt kutatná távoli vidékek titkait, repülne ismeretlen értelmes lények bolygóira, megfejtené a rejtélyeket, keresné az igazságot."
 |
borító Viszt György |
A magazin 16 számot ért meg két éves fennállása alatt. Mivel főleg ifjúsági profilú volt, sok ennek a célcsoportnak szóló művet közöltek (pl. a Jedi kristály című Star Wars történetet), emellett azonban helyet kaptak a felnőttek érdeklődésére is számot tartható írások, mint pl. Asimov Én, a robot-novellái, J. H. Rosny-tól A végtelen hajósai vagy Arthur Conan Doyle-tól Az elveszett világ. A belső illusztrációkkal is ellátott kiadvány borítói között találunk nagyon szép munkákat is, pl. Ámon Lászlótól, Zórád Ernőtől vagy Barczánfalvi Ferenctől.
 |
borító Viszt György |